Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2004


2004

 

 

 

2004

Uppdaterad: 2005-06-01 PK

 

Klass:

Pl:

Startnr:

Namn:

Klubb/Företag/Ort:

Tid:

K1 Herrar

1

324

Magnus Siverbrant

Kungälvs KK

1:44:47

K1 Herrar

2

323

Henrik Lemel

Malmö Kanotklubb

1:44:55

K1 Herrar

3

678

Peter Gustavsson

Lidköpings Kanotförening

2:03:25

K1 Herrar

3

698

Erik Andersson

Varberg

2:03:25

K1 Herrar

5

677

Anders Sjöblom

 

2:19:49

K1 Herrar

6

663

Stefan Mattsson

 

2:14:50

K1 Herrar

7

847

Viking Lofjärd

KK BRIS, Varberg

2:23:14

K1 Herrar

8

688

Lennart Fritiof

Brämhult

2:35:42

K1 Herrar

9

739

Håkan Börjesson

KKK

2:36:17

K1 Herrar

10

672

Göran Larsson

 

2:38:01

K1 Herrar

11

683

Lars-Göran Gustavsson

 

2:42:25

K1 Herrar

12

662

Andreas Mattsson

 

2:53:14

K1 Herrar

13

676

Krister Persson

 

2:56:55

K1 Herrar

14

872

Nicklas Andreasson

Högsbohöjd Tennisklubb

3:00:04

K1 Herrar

15

871

Torbjörn Grönbergs

APL Sweden AB, Göteborg

3:48:19







K1 Damer

1

689

Josefin Nordlöv

Vårby IK, Örnsköldsvik

2:03:19

K1 Damer

2

679

Veronika Larsson

 

2:31:75

K1 Damer

3

685

Annika Löf

Tibro Kanotklubb

2:38:25







K2 Herrar/Damer

1

686

Jan Stömbom/Stefan Karlsson

Åsa

2:00:04

K2 Herrar/Damer

2

697

Lennart Olsson/Claes Jansson

Fjärås

xx:xx:xx

K2 Herrar/Damer

3

740

Kim Andersson/Rolf Andersson

Bråviken KK

2:25:22

K2 Herrar/Damer

4

675

Mika Ojala/Anna Ojala

Norrköping

2:59:09







C2 Herrar

1

733

Jesper Lilja/Magnus Lindskog

Onsala

1:30:22

C2 Herrar

2

732

Doug Lumley/Svante Roden

Rya IF, Göteborg

2:34:27

C2 Herrar

3

680

Tommy Enerot/Morgan Börjesson

Fjärås Drivingrange

2:44:07

C2 Herrar

4

866

Daniel Holmbom/Claes Bergman

Kungsbacka

2:46:47

C2 Herrar

5

671

Oscar Nilsson/Jan Svensson

Bosch Rexroth AB, Kungsbacka

2:47:27

C2 Herrar

6

695

Niklas Einarsson/Anders Röste

Einarssons Bil AB, Kungsbacka

2:49:18

C2 Herrar

7

682

Jonas Lundh/Björn Kaijser

Valla

2:51:06

C2 Herrar

8

693

Jimmy Söhrman/Richard Söhrman

Kungsbacka

2:54:49

C2 Herrar

9

858

Olle Hydén/Fredrik Aspgren

RSG IF, Onsala

2:55:02

C2 Herrar

10

696

Tomas Einarsson/Magnus Fagerell

Einarssons Bil AB, Kungsbacka

2:57:07

C2 Herrar

11

842

Christian Andersson/Anders Lundin

Göteborg

2:57:45

C2 Herrar

12

848

Christian Persson/Lars Nilsson

Göteborg

2:57:50

C2 Herrar

13

873

Håkan Pinzani/Hubert Andersson

Göteborg

3:01:58

C2 Herrar

14

735

Anders Lejhagen/Arne Ljungberg

Sandstens Tryckeri AB, Göteborg

3:03:05

C2 Herrar

15

868

Niklas Isaksson/Thomas

Kungsbacka

3:04:46

C2 Herrar

16

843

Niklas Lejhagen/Christian Eriksson

Sandstens Tryckeri AB, Göteborg

3:06:25

C2 Herrar

17

860

Harald Holtsung/Rasmus Henningsson

Onsala

3:07:04

C2 Herrar

18

738

Claes-Erik Bergstrand/Robert Persson

Vallda

3:09:58

C2 Herrar

19

857

Rolf Johansson/Jan-Olof Johansson

Kungsbacka

3:12:16

C2 Herrar

20

862

Robert Gyllenhammar/Petter Jacobson

Göteborg

3:13:25

C2 Herrar

21

854

Mattias Wallander/Olof Lennerstedt

Göteborg

3:14:49

C2 Herrar

22

864

Kenneth Linnerhag/Bengt Linnerhag

Lindome

3:15:08

C2 Herrar

23

867

Tony Eliasson/Kalle Lindkvist

Varla Rör

3:18:08

C2 Herrar

24

692

Mille Örnmark/Sören Andersson

 

3:20:55

C2 Herrar

25

861

Gunnar Andersson/Kristian Johansson

Rolf Andersson EL AB, Kungsbacka

3:24:01

C2 Herrar

26

673

Harri Berglund/Jan Johansson

Friluftsfrämjandet Onsala

3:29:39

C2 Herrar

27

859

Stephan Kjellberg/Rustan Aspling

Lindome

3:36:21

C2 Herrar

28

844

Johan Hansson/Anders Rubin

 

3:39:10

C2 Herrar

29

690

Tobias Eriksson/Mikael Mattsson

 

3:40:57

C2 Herrar

30

851

Stefan Söderlund/Christian Hallengren

 

3:47:12

C2 Herrar

31

856

Calle Wijk/Mattias Eriksson

 

3:49:22

C2 Herrar

32

669

Urban Skanze

 

3:50:08

C2 Herrar

33

853

Stefan Persson/Robert Kvist

Hede Kanot & Friluftsförening, KBA

3:50:49

C2 Herrar

34

852

Peter Trank/Niklas Ringblom

 

3:53:11

C2 Herrar

35

694

Jonas Bergqvist/Lars Andersson

Särö

3:57:12

C2 Herrar

36

855

Jesper Olsson/Anders Schalin

Mölndal

4:11:25

C2 Herrar

37

667

Göran Karlsson/Sten-Åke Karlsson

HOJ Bygg, Mariestad

4:12:23

C2 Herrar

38

687

Tomas Andersson/Joakim Persson

Kungsbacka

4:16:10

C2 Herrar

39

863

David Eriksson/Martin Isaksson

 

4:19:54

C2 Herrar

40

846

Jörgen Olsson/Claes Tunared

 

4:29:36

C2 Herrar

41

681

Sebastian Lagerkvist/Fredrik Lexman

HK Kings pojkar

4:32:29

C2 Herrar

42

865

Torbjörn Ölmhagen/Tord Westerlund

Team Carlsberg, Göteborg

4:37:16

C2 Herrar

43

666

Benny Johansson/Bengt Bergström

HOJ Bygg, Åsa

4:38:52

C2 Herrar

44

700

Kristian Eriksson/Daniel Lönnkvist

Frillesås

5:03.32

C2 Herrar

45

699

Mikael Hellstadius/Lasse Andersson

Mentor Tele AB, Mölndal

5:05:15

C2 Herrar

46

841

Nicklas Bragsjö

Frillesås

5:10:46

C2 Herrar

47

661

Alf Planelind/Ted Planelind

 

5:15:55

C2 Herrar

48

874

NN/NN

 

5:34:46







C2 Damer

1

736

Emma Stridsberg/Madelene Larsson

Vallda

3:42:02

C2 Damer

2

869

Veronica Karlgren/Lisa Johansson

Kungsbacka

3:53:31







C2 Mix

1

000

Martin Larsson/Gunnel Karlsson

Kungsbacka Golv

2:49:00

C2 Mix

2

691

Charlotte Anderssen/Tomas Anderssen

Frillesås

2:51:39

C2 Mix

3

870

Maria Svensson/Johan Ahlstrand

Moment of Art AB, Kungsbacka

3:26:53

C2 Mix

4

731

Vidar Rybråten/Gry Vebenstad

Fjerdingby, Norge

3.33.52

C2 Mix

5

849

Anna Harksen/Mattias Bergqvisth

Flygspecialisten, Kungsbacka

3:51:25

C2 Mix

6

737

Katarina Thore/Anders Hellstrand

Göteborg

3:57:11

C2 Mix

7

684

Dick Wellergård/Jessica Sellén

 

4.09:36

C2 Mix

8

845

Fredrik Snellman/Tina Snellman

 

x:xx:xx







Tjejrivern

1

322

Åsa Nordin/Agneta Olsson

Team Crocodile, Kungsbacka

1:24:37

Tjejrivern

2

1101

Cim Eliasson/Lise-lott Aspengren

Göteborg

1:28:06

Tjejrivern

3

1102

Linda Eggestrand/Tove Berg

Presse Kom i Form, Onsala

1:32:50

Tjejrivern

4

1103

Pia Erheden/Gunilla Wadman

Team Guppi

1:41:46







Fjordloppet

 

2004

Loppet inställdes då för få förhands anmälningar inkom.

 

 







Företagsrivern

 

2004

Slarva inte med att ange ert företag vid anmälningen, något som skedde 2004 och ingen vinnare kunde utses.

 

 







 

 

 

 

 

 

 

Uppdaterad: 2009-08-24 11:20
Skribent: Per Klintberg

Postadress:
Kungsbacka Hemvärnsförening - Kanot
Kungsbacka River, Sven Brocker, Lunnavägen 329
43479 Vallda

Kontakt:
Tel: Per Klintrot 0703-433533
E-post: This is a mailto link

Se all info