Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2005


Klass PL Tid Namn Klubb
K1 Herrar 1 02:05:11 343 Stefan Anderssson KKK
K1 Herrar 2 02:11:32 340 Erik Anderssson KK Bris, Varberg
K1 Herrar 3 02:15:40 337 Stefan Mattsson
K1 Herrar 4 02:18:30 335 Stefan Bergström
K1 Herrar 5 02:19:45 344 Lennart Fritiof
K1 Herrar 6 02:30:55 342 Kim Born Core Communications
K1 Herrar 7 02:31:30 345 Göran Larsson Kungsbacka Golv
K1 Herrar 8 02:41:30 336 Anderas Mattsson
K1 Herrar 9 02:42:10 341 Viking Lofjärd KK Bris, Varberg
K1 Herrar 10 03:00:20 338 Per-Martin Järhed K3 IF
K1 Herrar 11 03:06:20 339 Henrik Ström
Klass PL Tid Namn Klubb
K2 Hr/Dr 1 01:54:36 327 Jan Strömbom Stefan Karlsson
K2 Hr/Dr 2 02:24:25 237 Mika Ojala Krister Persson BKK
K2 Hr/Dr 2 02:24:25 328 Kim Anderssson Rolf Andersson
K2 Hr/Dr 4 02:32:20 325 Fredrik Van Zeebroeck Bosse Blom
K2 Hr/Dr 5 03:38:10 326 Urban Nygander Thomas Karlsson
Klass PL Tid Namn Klubb
C2 Herrar 1 02:08:35 357 Anders Löf Torbjörn Bandh Tibro KK
C2 Herrar 2 02:10:47 355 Sven Svensson HenningMortensen
C2 Herrar 3 02:18:00 222 Kasper Mortensen Martin Svensson
C2 Herrar 4 02:19:43 227 Jan Svensson Oscar Nilsson Acron Kanot, Lag 3
C2 Herrar 5 02:23:00 354 Doug Lumley Svante Fredén Ryaverkets IF
C2 Herrar 6 02:26:45 352 Magnus Lindskog Jesper Lijla
C2 Herrar 7 02:26:55 351 Tommy Eneroth Morgan Börjesson Myra Golf,Lag 1
C2 Herrar 8 02:27:30 241 Rasmus Henningsson Harald Holtsung Hanhals Pansar Kanoting
C2 Herrar 9 02:28:50 360 Niklas Einarsson Anders Röste Einarssons Bil Kungsbacka
C2 Herrar 10 02:31:45 356 Leif Nordefjäll Lars-Åke Johansson Varla Bil Kungsbacka
C2 Herrar 11 02:32:40 229 Claes Bergman Daniel Holmbom
C2 Herrar 12 02:33:30 215 Björn Kaiser Jonas Lundh
C2 Herrar 13 02:34:00 209 Anders Röding Erik Fagerberg
C2 Herrar 14 02:41:00 232 Karl Wallroth Anders Larsson
C2 Herrar 15 02:44:00 203 Christer Classon Jimmy Söhrman
C2 Herrar 16 02:45:15 240 Christian Persson Niklas Skoog
C2 Herrar 16 02:45:15 205 Bosse Eriksson Lasse Wallin Janssen-Cilag
C2 Herrar 18 02:45:50 225 Fredrik Pramle Dan Melin Beiersdorf
C2 Herrar 19 02:46:30 239 Mikael Eriksson Tomas Groth
C2 Herrar 20 02:46:50 238 Joacim Sörensen Thomas Bergh Team Flytväst
C2 Herrar 21 02:47:55 202 Mikael Nordqvist Henrik Johansson
C2 Herrar 22 02:49:00 230 Peter Siegentender Anders Aronsson
C2 Herrar 22 02:49:00 220 Jonas Karlsson Anders Dälehög Dälehög Transport
C2 Herrar 24 02:55:20 217 Claes Tunared Niklas Månsson Tunareds Bygg
C2 Herrar 25 02:59:00 201 Harri Berglund Thomas Frohm Vindskyddsbyggarna
C2 Herrar 26 03:05:45 233 Heldor Köbi Thomas Köbi Myra Golf,Lag 2
C2 Herrar 27 03:07:45 230 Axel Moberg Patrik Börjesson
C2 Herrar 28 03:13:30 224 Kenneth Linnerhag Bengt Linnerhag Traxsports
C2 Herrar 29 03:13:35 219 Jan-Olof Johansson Erik Gren GBGs Mark & Asfalt
C2 Herrar 30 03:13:40 235 Niklas Ringblom Johan Blackedal Bilia Sisjön, Lag 2
C2 Herrar 31 03:14:55 236 Christian Hallengren Peter Tränk Bilia Sisjön, Lag 1
C2 Herrar 32 03:15:45 231 Niklas Bergström Henrik Johansson
C2 Herrar 33 03:18:10 206 Stefan Hagström Peter Bengtsson Bilia Kungsbacka, Lag 1
C2 Herrar 34 03:25:00 234 Åke Bengtsson Mikael Bengtsson
C2 Herrar 35 03:35:30 216 Kjell Bruksner Asger Rasumssen
C2 Herrar 36 03:38:10 226 Stefan Persson Robert Kvist Hede Kanot & Friluftsf.
C2 Herrar 37 03:40:10 228 Ulf Persson Bosse Bengtsson
C2 Herrar 38 03:43:30 212 Jonny Anderssson Rickard Svensson
C2 Herrar 39 03:45:00 218 Kristian Johansson Kristofer Johansson
C2 Herrar 40 03:55:05 213 Tomas Anderssson Joakim Persson Sätlia Bygg, Lag 1
C2 Herrar 41 03:58:55 204 Ludvig Rantanen David Arvidsson Hanhals IF
C2 Herrar 42 04:14:50 214 Anders Frid Markus Grundlitz Sätlia Bygg, Lag 2
C2 Herrar 43 04:28:15 221 Torbjörn Ölmhagen Tord Westerlund Team Carlsberg, Lag 1
C2 Herrar 44 04:27:55 211 Jörgen Olsson Fredrik Snellman Team Carlsberg, Lag 2
C2 Herrar 45 05:53:53 208 Joakim Zetherström Mattias Mattsson Bilia Kungsbacka, Lag 3
C2 Herrar 45 05:53:53 207 John Mohlin Roger Jakobsson Bilia Kungsbacka, Lag 2
Klass PL Tid Namn Klubb
C2 Damer 1 02:23:00 358 Emma Nilsson Jenny Lustig Acron Kanot, Lag 2
C2 Damer 2 03:20:15 254 Anki Lister Ewa Hammarström Stortorgtandläkarna
C2 Damer 3 03:20:30 258 Susanne Wollgren Anneli Lund
C2 Damer 4 03:24:25 253 Veronica Karlgren Lisa Johansson
C2 Damer 5 03:35:35 257 Maria Svennson Therese Borgh  HK Kings Tjejlag Elit
C2 Damer 6 03:40:20 251 Christina Nordkvist Caroline Wassmur
C2 Damer 7 04:05:00 256 Camilla Svensson Malin Svensson
C2 Damer 8 04:16:00 252 Tina Snellman Linda Olsson
C2 Damer 9 04:27:50 255 Josefin Palm Emma Fihn
Klass PL Tid Namn Klubb
C2 Mix 1 02:32:00 359 Bengt Nilsson Margareta Gunnard Acron Kanot, Lag 1
C2 Mix 2 02:47:00 202 Tony Eliasson Tina Söder MM Måleri
C2 Mix 3 03:16:25 204 Daniel Köbi Cecilia Marsell Myra Golf,Lag 3
C2 Mix 4 03:20:00 263 Marie Anderssson Fredrik Martinsson
C2 Mix 5 03:59:50 265 Martin Weimarck Anna-Karin Weimarck Capgemini
C2 Mix 6 04:38:40 261 Johnny Svensk Nancy Cheng
Uppdaterad: 24 AUG 2009 21:39
Skribent: Per Klintberg

Postadress:
Kungsbacka Hemvärnsförening - Kanot
Kungsbacka River, Sven Brocker, Lunnavägen 329
43479 Vallda

Kontakt:
Tel: Per Klintrot 0703-433533
E-post: This is a mailto link

Se all info