Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2014


Kungsbacka River 2014

Tävlingsdag: 2014-08-16

 

 

Arrangör: Kungsbacka Hemvärnsförening

 

 

 

 

Resultat - K1 Damer

Start: Staborg, Start kl: 10:01, Distans: 22 km

PL

Nr

Finish

Elapsed 

BCE

 

 

Ort

Företag/Förening

1

286

11:58:35

1:57:35

0:00:00

Klara Andersson

 

Varberg

 

2

293

12:26:38

2:25:38

0:28:03

Pia Boqvist

 

Mölndal

 

3

171

14:19:13

4:18:13

2:20:38

Susanne Gustavsson

 

Kungsbacka

Wutan kung fu & tai chi institute

 

 

Resultat - K1 Herrar

Start: Staborg, Start kl: 10:01, Distans: 22 km

PL

Nr

Finish

Elapsed 

BCE

 

 

Ort

Företag/Förening

1

295

11:50:40

1:49:40

0:00:00

Jens Thorild

 

Göteborg

Näsets PK, Veteran H40

2

294

11:57:19

1:56:19

0:06:39

Pär Boqvist

 

Mölndal

Mölndal Outdoor

3

270

11:57:48

1:56:48

0:07:08

Anders Rylander

 

Göteborg

NPK

4

288

12:10:59

2:09:59

0:20:19

Håkan Andersson

 

Åsa

Näsets PK, Veteran H50

5

287

12:11:24

2:10:24

0:20:44

Viktor Samuelsson

 

Donsö

Dobsö if

6

275

12:11:57

2:10:57

0:21:17

Jusuf Dizdarevic

 

Göteborg

Flexriv Fastighetsservice

7

281

12:14:41

2:13:41

0:24:01

Ove Emanuelsson

 

Tibro

Tibro kanotklubb, Veteran H70

8

283

12:15:57

2:14:57

0:25:17

Carl Magnus Isaksson

 

Partille

Näsets PK, Veteran H45

9

269

12:16:00

2:15:00

0:25:20

Gerd Alpers

 

Rendsburg Tyskland

Rendsburger KC

10

285

12:16:05

2:15:05

0:25:25

Göran Matsson

 

Smögen

PK Delfinen, Veteran H60

11

276

12:18:53

2:17:53

0:28:13

Johan Håkansson

 

Härryda

Team Vera

12

289

12:21:40

2:20:40

0:31:00

Klas Åström

 

Mölndal

Mölndal outdoor if

13

279

12:23:59

2:22:59

0:33:19

Stefan Mattsson

 

Fjärås

IK Stern

14

273

12:28:14

2:27:14

0:37:34

Robert Wallroth

 

Åsa

 

15

282

12:33:02

2:32:02

0:42:22

Ingemar Fredriksson

 

Tibro

Tibro kanotklubb, Veteran H70

16

272

12:40:51

2:39:51

0:50:11

Ola Dahlström

 

Göteborg

 

17

284

12:57:08

2:56:08

1:06:28

Per-Olov Olsson

 

Helsingborg

 

18

267

13:00:04

2:59:04

1:09:24

Roger Knutsson

 

Ulricehamn

 

19

266

13:17:13

3:16:13

1:26:33

Erik Ulfner

 

Kungsbacka

 

20

268

13:19:30

3:18:30

1:28:50

Fredrik Svensson

 

Kungsbacka

 

21

271

13:21:16

3:20:16

1:30:36

Torgny Hedin

 

Kungsbacka

Kungsmässan

22

277

14:12:37

4:11:37

2:21:57

Robert Elledal

 

Kungsbacka

 

23

278

14:14:33

4:13:33

2:23:53

Jim Alexandersson

 

Kungsbacka

 

24

170

14:19:08

4:18:08

2:28:28

Phillip Goodwin

 

Fjärås

Wutan kung fu & tai chi institute

25

274

 

Brutit

 

Erik Andersson

 

Varberg

Kanotklubben Bris, Veteran H27

Resultat - K2 Hr/Dr/Mix

Start: Staborg, Start kl: 10:01, Distans: 22 km

PL

Nr

Finish

Elapsed 

BCE

 

 

Ort

Företag/Förening

1

365

12:29:52

2:28:52

0:00:00

Jan Zachrisson

Urban Strandberg

Onsala / Göteborg

OFF

2

376

12:43:09

2:42:09

0:13:17

Tony Eliasson

Ann Carlsson

Kungsbacka

 

3

375

13:02:58

3:01:58

0:33:06

Jonas Bernander

Andreas Bernander

Göteborg

Donkeys Triathlon 1

 

 

Resultat - C2 Herrar Elit

Start: Staborg, Start kl: 10:10, Distans: 22 km

PL

Nr

Finish

Elapsed 

BCE

 

 

Ort

Företag/Förening

1

439

12:19:13

2:09:13

0:00:00

Henrik Emanuelsson

Robin Emanuelsson

Tibro

Tibro Kanotklubb

2

434

12:21:30

2:11:30

0:02:17

Dennis Oscarsson

Peter Peirrou

Jönköping / Skillingaryd

Jönköpings kanotklubb

3

437

12:25:34

2:15:34

0:06:21

Geir Inge Folkestad

Ulf Tyrén

Anderstorp / Gölingstorp

Isaberg Multisport

4

433

12:33:05

2:23:05

0:13:52

Doug Lumley

Svante Fredén

Hisings Backa / Skara

Rya IF

5

436

12:41:14

2:31:14

0:22:01

Tommy Eneroth

Morgan Börjesson

Kungsbacka / Fjärås

Myra Golf Lag 1

6

435

13:24:17

3:14:17

1:05:04

Mattias Wennberg

Robert Nyiredy

Onsala / Rykkinn Norge

Lloyds Register Consulting

 

 

Resultat - C2 Mix Elit

Start: Staborg, Start kl: 10:10, Distans: 22 km

PL

Nr

Finish

Elapsed 

BCE

 

 

Ort

Företag/Förening

1

440

12:19:18

2:09:18

0:00:00

Anders Löf

Jessica Löf

Tibro

Tibro Kanotklubb

 

 

Resultat - C2 Damer Motionär

Start: Staborg, Start kl: 10:22, Distans: 22 km

PL

Nr

Finish

Elapsed 

BCE

 

 

Ort

Företag/Förening

1

528

13:05:40

2:43:40

0:00:00

Louise Thelén

Anna Svensson

Göteborg / V.Frölunda

 

2

529

13:20:00

2:58:00

0:14:20

Anette Johansson

Helen Johansson

Kungsbacka

Gretas Vänner

3

530

13:29:27

3:07:27

0:23:47

Lina Eneroth

Malin Börjesson

Kungsbacka / Fjärås

Myra Golf Lag 2

4

536

13:30:54

3:08:54

0:25:14

Maria Huttqvist

Martona Larsson

Kungsbacka / Fotskäl

 

5

531

13:49:16

3:27:16

0:43:36

Emma Lanzky

Sandra Hall

Hällingsjö / Vallda

Rallarna Racing Lag 1

6

524

13:51:16

3:29:16

0:45:36

Karoline Johansson

Stephanie Wikskal

Kungsbacka / Vallda

 

7

516

13:52:41

3:30:41

0:47:01

Cecilia Annerstedt

Louise Annerstedt

Kungsbacka

Team Annerstedt

8

532

13:56:00

3:34:00

0:50:20

Linda Brorsson

Elin Andersson

Frillesås / Kungsbacka

Struters

9

517

13:58:13

3:36:13

0:52:33

Mia Salmi

Karin Hedelin-Lundén

Onsala

Kolla In

10

535

14:02:09

3:40:09

0:56:29

Linnea Åkerblom

Klara Skogström

Vallda / Kungsbacka

 

11

533

14:03:59

3:41:59

0:58:19

Malin Angelholt

Stina Hellman

Göteborg / Onsala

Donkeys Triathlon 2

12

518

14:04:23

3:42:23

0:58:43

Erika Bengtsson

Line Almsten

Kungsbacka / Onsala

Beeuum

13

534

14:09:13

3:47:13

1:03:33

Linda Ivarsson

Angelica Olsson

Göteborg

Låt oss vara din soldat - Tullen

14

526

14:09:21

3:47:21

1:03:41

Amanda Hansson

Anna Hanevik

Kungsbacka

Walter Hansson EL AB

15

521

14:13:46

3:51:46

1:08:06

Susanne Forsberg 

Michelle Simonsson

Onsala / Kungsbacka

Solsidan

16

538

14:14:21

3:52:21

1:08:41

Charlotta Widhede

Josefine Eliasson

Kungsbacka

 

17

519

14:15:13

3:53:13

1:09:33

Elisabeth Witting

Anna Sallander

Onsala

Happy Homes Mölndal AB

18

525

14:23:30

4:01:30

1:17:50

Louise Edebalk Koserius

Ida Hanson

Kungsbacka

CeSSE Sports Club

19

527

14:30:42

4:08:42

1:25:02

Nina Magnusson

Natasja Gianni

Kungsbacka

Kungsmässan Lag 4

20

514

14:56:25

4:34:25

1:50:45

Linda Andreasson

Pia Wennerbäck

Kungsbacka

 

21

523

14:56:38

4:34:38

1:50:58

Jessica Järlbrink

Pauline Wennergren

Kungsbacka

 

22

520

14:57:04

4:35:04

1:51:24

Lotta Lagerqvist

Annicka Sandoff

Onsala

Happy Homes Mölndal AB

23

522

15:04:34

4:42:34

1:58:54

Katarina Hendberg

Ulrika Woksepp

Kungsbacka / Göteborg

HEVAB VVS Teknik Lag 4

Resultat - C2 Herrar Motionär

Start: Staborg, Start kl: 10:22, Distans: 22 km

PL

Nr

Finish

Elapsed

BCE

 

 

Ort

Företag/Förening

1

672

12:49:24

2:27:24

0:00:00

Janerik Gunnarsson

Lars-Åke Sjögren

Ed

Team Tant Grön

2

688

12:53:57

2:31:57

0:04:33

Erik Andersson

Martin Arvidsson

Fjärås / Mölndal

Drängarna

3

638

12:58:23

2:36:23

0:08:59

Hubert Andersson

Marcus Simonsson

Onsala / Kungsbacka

Astecon AB Lag 1

4

681

13:01:50

2:39:50

0:12:26

Fredrik Sahle

Joakim Brandt

Lindome / Kungsbacka

Malmudden Teknik

5

690

13:01:54

2:39:54

0:12:30

Björn Kaijser

Rickard Winnerby

Nyköping / Trångsund

 

6

609

13:03:52

2:41:52

0:14:28

Joakim Arnesson

Johannes Johansson

Göteborg

 

7

657

13:04:07

2:42:07

0:14:43

Kjell Hultén

Benny Kjellman

Fjärås

K. Snickeri & Teknik AB

8

671

13:07:12

2:45:12

0:17:48

Christoffer Björklund

Micael Ewest

Kungsbacka

Ojnes Bojs

9

670

13:07:45

2:45:45

0:18:21

Patrik Ivarsson

Fredrik Ternebrink

Onsala

Onsala BK

10

676

13:08:19

2:46:19

0:18:55

Henrik Johansson

Niklas Bergström

Lindome / Åsa

 

11

677

13:08:45

2:46:45

0:19:21

Christian Larsson

Simon Johansson

Kungsbacka

Rallarna Racing Lag 2

12

616

13:10:01

2:48:01

0:20:37

Nicklas Malmentun

Johan Bäcklund

Fjärås

Nickes Budservice

13

621

13:10:30

2:48:30

0:21:06

Simon Staaf

Pierre Blickander

Frillesås

 

14

655

13:11:08

2:49:08

0:21:44

Tobias Andersson

Martin Sjölander

Kungsbacka / Göteborg

 

15

680

13:12:37

2:50:37

0:23:13

Morgan Staaf

Peter Ahlqvist

Sävedalen / Frillesås

40-plus

16

667

13:12:50

2:50:50

0:23:26

Daniel Larsson

Stefan Allansson

Kungsbacka

Annebegs IF / Rigor IF

17

605

13:13:40

2:51:40

0:24:16

Ola Wallin

Christer Lindgren

Mölndal / Vallda

Mål Bättre sjukgymnastik

18

698

13:14:20

2:52:20

0:24:56

Johan Lindhe

David Johnsson

Kungsbacka

 

19

617

13:14:57

2:52:57

0:25:33

Jonas Stanislaus

Jonas Lidesköld

Trollhättan / Kungsbacka

JR Rörtryckning

20

684

13:16:00

2:54:00

0:26:36

Björn Nelson

Rikard Pretorius

Fjärås / Kungsbacka

Garagebaren

21

614

13:16:33

2:54:33

0:27:09

Oliwer Wronsky

Niclas Hennefjord

Varberg / V.Frölunda

XL-Bygg Onsalavillan Lag 2

22

612

13:17:22

2:55:22

0:27:58

Andreas Koch

Andreas Björkner

Onsala / Kungsbacka

Team Andreasarna

23

663

13:17:38

2:55:38

0:28:14

Joel Stokvold

Claes Waern

Frillesås

Team kallsup

24

661

13:18:07

2:56:07

0:28:43

Rickard Svensson

Fredrik Sekander

Kungsbacka / Göteborg

The Hurrpas

25

674

13:19:37

2:57:37

0:30:13

Mats Nilsson

Johan Lindahl

Kungsbacka / Onsala

Team CompuGroup Medical

26

686

13:20:15

2:58:15

0:30:51

Marcus Johannesson

Johan Arvidsson

Fjärås / Kungsbacka

39:ans Kanotförening

27

679

13:20:41

2:58:41

0:31:17

Jonny Johansson

Robban Nordefjäll

Kungsbacka

Rallarna Racing Lag 4

28

607

13:21:53

2:59:53

0:32:29

Magnus Nilsson

Peter Nilsson

Kungsbacka

Bröderna Fluff

29

649

13:21:59

2:59:59

0:32:35

Donald Liljeroth

Jonas Johansson

Onsala / Kullavik

Snickarna

30

656

13:22:14

3:00:14

0:32:50

Peter Franklin

Rickard Viding

Kungsbacka / Onsala

Benny Love

31

694

13:22:30

3:00:30

0:33:06

Anton Andersson

Simon Fägerås

Kungsbacka

Garagebaren

32

693

13:24:31

3:02:31

0:35:07

Mathias Larsson

Erik Andersson

Kungsbacka

Annebegs IF

33

611

13:24:38

3:02:38

0:35:14

Magnus Pinjedal

Jonas Simonsson

Onsala

Pinje Form

34

620

13:25:08

3:03:08

0:35:44

Lars Hagstedt

Peter Romell

Vallda

 

35

627

13:25:45

3:03:45

0:36:21

Joakim Hallström

Christofer Svegelius

Kungsbacka

Team Hallström

36

666

13:27:01

3:05:01

0:37:37

Peter Arvidsson

Rune Kristiansen

Onsala / Göteborg

 

37

697

13:27:08

3:05:08

0:37:44

Ludvig Possgårn

Rasmus Henriksson

Kungsbacka / Halmstad

 

38

665

13:27:27

3:05:27

0:38:03

Richard Dykes

Erik Hillberg

Kungsbacka

Bak och fram

39

685

13:27:33

3:05:33

0:38:09

Niklas Brändh

Magnus Eliasson

Onsala

Team PM-Bröderna

40

626

13:28:14

3:06:14

0:38:50

Calle Gustavsson

Andreas Mattsson

Åsa / Kungsbacka

Valjägarna

41

673

13:28:53

3:06:53

0:39:29

Johannes Hallengärd

Mattias Hallengärd

Kungsbacka

Torpadalas kanotsällskap

42

689

13:29:51

3:07:51

0:40:27

Henrik Fahlström

Jens Stjärna

Kungsbacka

Fahlstjärnan

43

622

13:31:00

3:09:00

0:41:36

Karl Sjölander

Andreas Jonsson

Kungsbacka / Vallda

Advokat Karl Sjölander AB

44

687

13:33:59

3:11:59

0:44:35

Axel Moberg

Michael Siegl

Åsa

 

45

606

13:34:28

3:12:28

0:45:04

Peter Grundell

Sebastian Benje

Vallda / Kristianstad

 

46

643

13:34:39

3:12:39

0:45:15

Rolf Johansson

Fredrik Johansson

Kungsbacka

 

47

608

13:34:47

3:12:47

0:45:23

Jonas Bexell

Stefan Vikberg

Alingsås

 

48

658

13:34:51

3:12:51

0:45:27

Lars Hedin

Jan Jumisko

Kungsbacka

Kungsmässan Lag 1

49

635

13:35:04

3:13:04

0:45:40

Mathias Johansson

Sebastian Borg

Kållered / Lindome

Team Bill & Bull

50

625

13:39:43

3:17:43

0:50:19

Richard Almsten

Markus Hentschel

Kungsbacka

Booom

51

640

13:40:04

3:18:04

0:50:40

Daniel Brask

Joakim Weivert

Göteborg / Nödinge

Astecon AB Lag 3

52

653

13:40:43

3:18:43

0:51:19

Jason Samuelsson

Alexander Nilsen

Göteborg / V.Frölunda

Kanadensiska Pälsjägarför.

53

642

13:41:01

3:19:01

0:51:37

Jonathan Marshall

Mikael Berntsson

Kungsbacka

Marshall´n´Mike

54

633

13:41:08

3:19:08

0:51:44

Dan Törnqvist

Christoffer Törnqvist

Kungsbacka

Tölö If

55

651

13:41:30

3:19:30

0:52:06

Mathias Rambäck

Erik Lindgren

Åsa

Wicote/K21

56

637

13:43:58

3:21:58

0:54:34

Stefan Svensson

Alexander Svensson

Kungsbacka

Transportex AB

57

662

13:44:30

3:22:30

0:55:06

Matthias Ståhlfors

Christoffer Morsing

Kungsbacka

 

58

601

13:45:03

3:23:03

0:55:39

Johan Nyman

Peter Jönsson

Lindome / Onsala

 

59

615

13:45:10

3:23:10

0:55:46

Simon Svensson

Johan van Turnhout

Kungsbacka

XL-Bygg Onsalavillan Lag 3

60

604

13:45:53

3:23:53

0:56:29

Daniel Klintbäck

Magnus Svensson

Vallda

 

61

682

13:45:58

3:23:58

0:56:34

Martin Lexman

Michael Lexman

Frillesås

 

62

696

13:46:23

3:24:23

0:56:59

Ruben Lygnekil

Morgan Jakobsson

Onsala / Mölndal

 

63

613

13:48:38

3:26:38

0:59:14

Erik Strid

Gunnar Karlsson

Onsala

XL-Bygg Onsalavillan Lag 1

64

610

13:48:58

3:26:58

0:59:34

Andreas Emanuelsson

Stefan Poulsen

Kungsbacka

OBM-Gruppen

65

668

13:49:06

3:27:06

0:59:42

Jonas Skyllerström

Patrik Hjärthammar

Fjärås / Vallda

Bilia Kungsbacka

66

652

13:50:12

3:28:12

1:00:48

Peter Berndtsson

Patrik Thilander

Åsa / Kungsbacka

Billys Vänner

67

650

13:50:36

3:28:36

1:01:12

Bert-Ove Carlsson

Jonny Karlsson

Kungsbacka

 

68

603

13:51:05

3:29:05

1:01:41

Magnus Lundström

Peter Ryttinger

Onsala

Kungsbacka Bygg

69

636

13:53:15

3:31:15

1:03:51

Johan Helde

Linus Norlin

Kungsbacka

Transportex AB

70

695

13:53:39

3:31:39

1:04:15

Olle Glansén

Sebastian Norling

Kungsbacka

à-team

71

675

13:54:11

3:32:11

1:04:47

Tommy Larsson

Tobias Gustafson

Frillesås / Kungsbacka

Tommy&Tobbarna

72

619

13:55:22

3:33:22

1:05:58

Jonathan Larsson

Filip Askviken

Kungsbacka / Göteborg

 

73

692

13:55:51

3:33:51

1:06:27

Edvin Anderson

Albin Vogel

Kungsbacka

Garagebaren

74

634

13:57:03

3:35:03

1:07:39

Rickard Johansson

Pär Sjöberg

Mölndal / Göteborg

Sisjöns Billackering

75

660

13:59:37

3:37:37

1:10:13

Michael Thunberg

Christian Danielsson

Kungsbacka

Kungsmässan Lag 3

76

659

14:00:20

3:38:20

1:10:56

Ingemar Andersson

Stefan Andersson

Kungsbacka

Kungsmässan Lag 2

77

699

14:00:53

3:38:53

1:11:29

Mathias Rossi

Viktor Niklsaaon

Frillesås / Kungsbacka

 

78

639

14:03:07

3:41:07

1:13:43

Claes Eklund

Erik Nilsson

Göteborg

Astecon AB Lag 2

79

623

14:12:02

3:50:02

1:22:38

Daniel Sahlén

Daniel Andersson

Kungsbacka / Frillesås

Team Daniels

80

641

14:16:39

3:54:39

1:27:15

Adam Sällergård

Jonatan Sirak

Göteborg

Astecon AB Lag 4

81

691

14:22:02

4:00:02

1:32:38

Magnus Peterson

Stefan Isaksson

Kungsbacka

Hubbabubba

82

618

14:22:13

4:00:13

1:32:49

Anders Johansson

Bo Bentzen

Kungsbacka / Kållered

 

83

654

14:28:18

4:06:18

1:38:54

Jimmy Åstrand

Marcus Henrysson

Vallda / Fjärås

Team Hashtags

84

678

14:30:16

4:08:16

1:40:52

Joacim B Larsson

Peter Ström

Kungsbacka

Rallarna Racing Lag 3

85

602

14:44:50

4:22:50

1:55:26

Peter Gulin

Reine Heed

Kungsbacka / Onsala

 

86

645

14:49:48

4:27:48

2:00:24

Erik Andersson

Philip Schönemann

Kungsbacka / Onsala

HEVAB VVS Teknik Lag 2

87

683

14:50:04

4:28:04

2:00:40

Mikael Åberg

Mattias Johansson

Uddevalla

De omutbara

88

669

14:56:45

4:34:45

2:07:21

Denny Särén

Rickard Andersson

Onsala / Kungsbacka

Skinkprinsarna

89

647

15:03:13

4:41:13

2:13:49

Mats Nilsson

Greg Kelly

Kungsbacka / Göteborg

HEVAB VVS Teknik Lag 5

90

646

15:03:16

4:41:16

2:13:52

Keki Samuelsson

Sebastian Cobo

Kungsbacka / Göteborg

HEVAB VVS Teknik Lag 3

91

648

15:03:57

4:41:57

2:14:33

Joakim Zetherström

Mattias Mattsson

Kungsbacka

Bilia Kungsbacka

92

664

15:07:13

4:45:13

2:17:49

Christoffer Brorsson

Stefan Hallén

Frillesås / Åsa

Speedhunters

93

629

15:07:38

4:45:38

2:18:14

Michael Tåning

Daniel Johansson

Fjärås / Mölndal

TRS Lag 2

94

630

15:09:36

4:47:36

2:20:12

Tobias Olofsson

Niklas Pedersen

Vallda / Skövde

TRS Lag 3

95

628

15:09:39

4:47:39

2:20:15

Jimmy Tåning

Thom Kronbäck

Fjärås / Frillesås

TRS Lag 1

96

632

15:19:42

4:57:42

2:30:18

Viktor Eklund

Erik Helgesson

Trollhättan/ Vallda

TRS Lag 5

97

631

15:22:56

5:00:56

2:33:32

Erik Johansson 

Niklas Ranäng

Frillesås / Kungsbacka

TRS Lag 4

98

644

15:58:03

5:36:03

3:08:39

Henrik Valberg

Anders Blomberg

Onsala

HEVAB VVS Teknik Lag 1

Resultat - C2 Mix Motionär

Start: Staborg, Start kl: 10:22, Distans: 22 km

PL

Nr

Finish

Elapsed

BCE

 

 

Ort

Företag/Förening

1

194

13:01:29

2:39:29

0:00:00

John Harrysson

Cecilia Wegnelius

Onsala

Räjserpaddlarna

2

193

13:18:37

2:56:37

0:17:08

Ulrika Wilsgaard

Thomas Ekelund

Vallda

Kba-Postens vinnarkanot

3

169

13:18:48

2:56:48

0:17:19

Björn Hedenberg

Marie Hedenberg

Hällingsjö / Mölndal

HAVD Group AB

4

195

13:30:04

3:08:04

0:28:35

Malin Axelsson

Christoffer Johansson

Lindome

Bonntösera

5

192

13:32:37

3:10:37

0:31:08

Malin Lundin

John Lundin

Göteborg

Gretas Vänner

6

187

13:35:32

3:13:32

0:34:03

Carina Segerström

Tobias Andersson

Onsala / Varberg

The blue snail räcer

7

178

13:36:04

3:14:04

0:34:35

Malin Gustafsson

Jan-Olof Johansson

Lindome

Team Knoll & Tott

8

196

13:39:20

3:17:20

0:37:51

Jörgen Holmgren

Mari Kristiansen

Billdal

Lisa Holmgren

9

188

13:40:36

3:18:36

0:39:07

Susanne Segerström

Henrik Hermansson

Onsala / Varberg

Team O Raceinen

10

179

13:47:19

3:25:19

0:45:50

Pia Hallgren

Johan Hallgren

Vallda

The Hallgren team!

11

137

13:54:00

3:32:00

0:52:31

Anette Lennartsson

Bo Wisfelt

Åsa / Kungsäter

Knutters

12

104

14:56:31

4:34:31

1:55:02

Markus Grimberg

Sofia Ernström

Kungsbacka

 

 

 

 

Uppdaterad: 16 AUG 2014 19:11
Skribent: Sven Brocker

Postadress:
Kungsbacka Hemvärnsförening - Kanot
Kungsbacka River, Sven Brocker, Lunnavägen 329
43479 Vallda

Kontakt:
Tel: Per Klintrot 0703-433533
E-post: This is a mailto link

Se all info