Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2015


 

 

Kungsbacka River 2015

 

Arrangör: Kungsbacka Hemvärnsförening

 

Slutresultat 2015-08-15

 

Resultat - K1 Damer

Start: Staborg,  Starttid: 10:00, Distans: 22 km

 

PL

Nr

Start

Sluttid

Elapsed

BCE

 

 

Ort

Företag/Förening

 

1

296

10:00

13:02:15

3:02:15

0:00:00

Charlotta Spåre

 

Kullavik

AstraZeneca IF

 

2

298

10:00

13:28:32

3:28:32

0:26:17

Camilla Adielsson

 

Lindome

 

 

3

292

10:00

13:32:23

3:32:23

0:30:08

Susanne Gustavsson

 

Kungsbacka

Wutan Kung Fu

 

Resultat - K1 Herrar

Start: Staborg,  Starttid: 10:00, Distans: 22 km

 

PL

Nr

Start

Sluttid

Elapsed

BCE

 

 

Ort

Företag/Förening

 

1

471

10:00

11:47:11

1:47:11

0:00:00

Jens Thorild

 

Göteborg

Näsets PK, Veteran H40

 

2

469

10:00

11:50:24

1:50:24

0:03:13

Anders Rylander

 

Göteborg

NPK, Veteran H35

 

3

482

10:00

12:00:15

2:00:15

0:13:04

Anders Abrahamsson

 

 

Veteran H45

 

4

463

10:00

12:04:57

2:04:57

0:17:46

Erik Andersson

 

Varberg

KK Bris, Veteran H30

 

5

468

10:00

12:09:43

2:09:43

0:22:32

Johan Håkansson

 

Eksjö

Team Vera

 

6

467

10:00

12:17:03

2:17:03

0:29:52

Carl Magnus Isaksson

 

Partille

Näsets PK, Veteran H45

 

7

462

10:00

12:21:11

2:21:11

0:34:00

Gerd Alpers

 

Rendsburg Tyskland

Rendsburger KC

 

8

484

10:00

12:25:17

2:25:17

0:38:06

Stefan Mattson

 

Fjärås

IK Stern

 

9

470

10:00

12:25:19

2:25:19

0:38:08

Håkan Pinzani

 

Göteborg

 

 

10

481

10:00

12:25:49

2:25:49

0:38:38

Göran Larsson

 

Vallda

 

 

11

465

10:00

12:33:44

2:33:44

0:46:33

Bengt Almgren

 

Ålem

Kalmar kanotklubb

 

12

478

10:00

12:34:01

2:34:01

0:46:50

Claes Bergman

 

Kullavik

Coloplast

 

13

480

10:08

13:00:16

2:52:16

1:05:05

Per-Olov Olsson

 

Helsingborg

 

 

14

474

10:00

12:56:21

2:56:21

1:09:10

Lars Hedin

 

Kungsbacka

Kungsmässan

 

15

460

10:00

12:57:56

2:57:56

1:10:45

Erik Ulfner

 

Kungsbacka

 

 

16

464

10:00

13:09:19

3:09:19

1:22:08

Fredrik Svensson

 

Kungsbacka

 

 

17

475

10:00

13:14:28

3:14:28

1:27:17

Tobias Byström

 

Kungsbacka

OnsalaGrävarna

 

18

476

10:00

13:15:06

3:15:06

1:27:55

Lennart Byström

 

Onsala

OnsalaGrävarna

 

19

477

10:00

13:20:43

3:20:43

1:33:32

Philip Elvhammar

 

Kungsbacka

OnsalaGrävarna

 

20

479

10:00

13:28:56

3:28:56

1:41:45

Mikael Adielsson

 

Lindome

 

 

21

461

10:00

13:31:47

3:31:47

1:44:36

Phillip Goodwin

 

Fjärås

Wutan Kung Fu

 

22

473

10:00

13:57:54

3:57:54

2:10:43

Anders Fridén

 

Åsa

 

 

Resultat - K2 Hr/Dr/Mix

Start: Staborg,  Starttid: 10:00, Distans: 22 km

 

PL

Nr

Start

Sluttid

Elapsed

BCE

 

 

Ort

Företag/Förening

 

1

291

10:00

12:29:39

2:29:39

0:00:00

Jan Zachrisson

Urban Strandberg

Onsala / Göteborg

OFF

 

2

297

10:00

12:42:28

2:42:28

0:12:49

Jonas Lindhe

Frank Milius

Kungsbacka / Tyskland

Team Gleitmo

 

Resultat - C2 Damer Elit

Start: Staborg,  Starttid: 10:10, Distans: 22 km

 

PL

Nr

Start

Sluttid

Elapsed

BCE

 

 

Ort

Företag/Förening

 

1

441

10:10

12:53:08

2:43:08

0:00:00

Louise Thelén

Anna Svensson

Göteborg / V.Frölunda

 

 

2

444

10:10

13:03:49

2:53:49

0:10:41

Anette Johansson

Helen Johansson

Fjärås / Kungsbacka

Gretas Vänner

 

Resultat - C2 Herrar Elit

Start: Staborg,  Starttid: 10:10, Distans: 22 km

 

PL

Nr

Start

Sluttid

Elapsed

BCE

 

 

Ort

Företag/Förening

 

1

447

10:10

12:36:57

2:26:57

0:00:00

Tommy Eneroth

Morgan Börjesson

Kungsbacka / Fjärås

Myra Golf Lag 1

 

2

438

10:10

12:37:03

2:27:03

0:00:06

Doug Lumley

Svante Fredén

Hisings Backa / Skara

Rya IF

 

3

443

10:10

12:45:27

2:35:27

0:08:30

Geir Inge Folkestad

Rauli Taats

Anderstorp

Isaberg Multisport

 

4

442

10:10

13:01:49

2:51:49

0:24:52

Sven Svensson

Mikael Marberg

Onsala / Kungsbacka

 

 

Resultat - C2 Mix Elit

Start: Staborg,  Starttid: 10:10, Distans: 22 km

 

PL

Nr

Start

Sluttid

Elapsed

BCE

 

 

Ort

Företag/Förening

 

1

446

10:22

13:11:27

2:49:27

0:00:00

Håkan Gustavsson

Lisa Måring

Åsa

 

 

Resultat - C2 Damer Motionär

Start: Staborg,  Starttid: 10:22, Distans: 22 km

 

PL

Nr

Start

Sluttid

Elapsed

BCE

 

 

Ort

Företag/Förening

 

1

581

10:22

13:27:25

3:05:25

0:00:00

Emma Lanzky

Louise Erneholm

Hällingsjö / Fjärås

 

 

2

575

10:22

13:34:24

3:12:24

0:06:59

Anna Örtendahl

Elin Eriksson

Kungsbacka

Nordic Wellness

 

3

573

10:22

13:36:59

3:14:59

0:09:34

Mia Salmi

Karin Hedelin-Lundén

Onsala

Pocahontas

 

4

569

10:22

13:50:18

3:28:18

0:22:53

Jessica Mårtensson

Rebecca Pehrsson

Vallda / Göteborg

 

 

5

571

10:22

13:59:55

3:37:55

0:32:30

Pauline Wennergren

Carolina Bergman

Vallda / Kungsbacka

Team bösen

 

6

568

10:22

14:02:12

3:40:12

0:34:47

Christina Robertsson

Sofia Orrelid

Kungsbacka

 

 

7

574

10:22

14:04:17

3:42:17

0:36:52

Elisabeth Witting

Christina Heed

Onsala

 

 

8

551

10:22

14:20:15

3:58:15

0:52:50

Sara Lundström

Jenny Ryttinger

Onsala

KBAB kämpar på Lag 1

 

9

570

10:22

14:20:43

3:58:43

0:53:18

Nina Kaltenborn

Jessica Persson

Fjärås

Nina och Jessica

 

10

567

10:22

14:34:31

4:12:31

1:07:06

Lotta Lagerqvist

Annicka Sandoff

Onsala

Happy Homes Mölndal AB

 

11

578

10:22

14:46:09

4:24:09

1:18:44

Agneta Schmidt

Barbro Schmidt

Onsala

Kungsbacka-Posten

 

12

566

10:22

14:47:07

4:25:07

1:19:42

Linda Andreasson

Pia Wennerbäck

Kungsbacka

 

 

Resultat - C2 Herrar Motionär

Start: Staborg,  Starttid: 10:22, Distans: 22 km

 

PL

Nr

Start

Sluttid

Elapsed

BCE

 

 

Ort

Företag/Förening

 

1

840

10:22

12:49:13

2:27:13

0:00:00

Andreas Koch

Andreas Björkner

Onsala / Kungsbacka

Team Andreasarna

 

2

851

10:22

12:51:29

2:29:29

0:02:16

Björn Kaijser

Jonas Lundh

Nyköping / Vallda

 

 

3

804

10:22

12:54:25

2:32:25

0:05:12

Patrik Ivarsson

Fredrik Ternebrink

Onsala

Onsala BK River Rats

 

4

856

10:22

12:54:34

2:32:34

0:05:21

Claes Eklund

Marcus Simonsson

Onsala / Göteborg

Astecon AB Lag 1

 

5

871

10:22

12:55:56

2:33:56

0:06:43

Kjell Hultén

Benny Kjellman

Fjärås

K. Snickeri & Teknik AB

 

6

807

10:22

12:56:27

2:34:27

0:07:14

Joakim Hallström

Christofer Svegelius

Kungsbacka

Team Hallström

 

7

883

10:22

12:57:31

2:35:31

0:08:18

Jonny Johansson

Robban Nordefjäll

Kungsbacka

Rallarna Racing Lag 3

 

8

806

10:22

12:58:55

2:36:55

0:09:42

Ola Wallin

Christer Lindgren

Mölndal / Vallda

Mål Bättre sjukgymnastik

 

9

891

10:22

12:59:13

2:37:13

0:10:00

Tommy Larsson

Joakim Wernersson

Frillesås / Kungsbacka

Wernersson Bygg

 

10

888

10:22

12:59:56

2:37:56

0:10:43

Daniel Larsson

Christoffer Thorell

Kungsbacka

Annebegs IF / Rigor IF

 

11

854

10:22

13:00:35

2:38:35

0:11:22

Henrik Johansson

Niklas Bergström

Lindome / Åsa

KBAB kämpar på Lag 2

 

12

879

10:22

13:00:50

2:38:50

0:11:37

Fredrik Sahle

Peter Karlsson

Lindome

Malmudden Teknik

 

13

829

10:22

13:04:50

2:42:50

0:15:37

Magnus Nilsson

Peter Nilsson

Kungsbacka

Bröderna Flint

 

14

867

10:22

13:06:11

2:44:11

0:16:58

Peter Franklin

Rickard Widing

Onsala

Benny Love

 

15

842

10:22

13:06:22

2:44:22

0:17:09

Dennis Östberg

Adam Broddesson

Kungsbacka

Grabbarna Grus

 

16

894

10:22

13:08:01

2:46:01

0:18:48

Patric Wanjura

Philip Åverling

Mölnlycke/göteborg

Comfort Teknik AB

 

17

877

10:22

13:09:29

2:47:29

0:20:16

Felix Kjellman

John Gerhardsson

Fjärås

Blue Man Group

 

18

861

10:22

13:09:53

2:47:53

0:20:40

Niklas Enskog

Henrik Sjölander

Lerum

Kusinerna

 

19

825

10:22

13:10:29

2:48:29

0:21:16

Peter Gennemark

Martin Nyman

Kungsbacka / Kållered

Dubbelbeckasinen lång

 

20

869

10:22

13:11:04

2:49:04

0:21:51

Edvin Anderson

Albin Vogel

Kungsbacka

 

 

21

864

10:22

13:11:12

2:49:12

0:21:59

Magnus Jensen

Daniel Johansson

Kungsbacka / Mölnlycke

Sista färden

 

22

515

10:22

13:11:22

2:49:22

0:22:09

Peter Åkerblom

Magnus Persson

Kungsbacka

 

 

23

875

10:22

13:12:03

2:50:03

0:22:50

Mattias Wennberg

Robert Nyiredy

Onsala / Rykkinn Norge

Lloyds Register Consulting

 

24

822

10:22

13:12:11

2:50:11

0:22:58

Nicklas Malmentun

Johan Bäcklund

Fjärås

Nickes Budservice

 

25

866

10:22

13:12:38

2:50:38

0:23:25

Thomas Andersson

Anders Jerlhag

Åsa

the two canoteers

 

26

863

10:22

13:13:35

2:51:35

0:24:22

Johan Ivarsson

Mats Pehrsson

Fjärås

Hökens Vingar

 

27

841

10:22

13:14:38

2:52:38

0:25:25

Dan Törnqvist

Christoffer Törnqvist

Kungsbacka

Graco

 

28

818

10:22

13:16:08

2:54:08

0:26:55

Jonas Stanislaus

Jonas Lidesköld

Fjärås / Stockholm

JR Rörtryckning

 

29

865

10:22

13:17:19

2:55:19

0:28:06

Simon Sandström

David Christenson

Onsala / Vallda

Romeo Olsson

 

30

892

10:22

13:17:48

2:55:48

0:28:35

Joar Elfström

Eric Hansson

Fjärås / Kungsbacka

 

 

31

823

10:22

13:18:52

2:56:52

0:29:39

Stefan Hamberg

Jesper Toreld

Onsala

Top gun

 

32

873

10:22

13:19:35

2:57:35

0:30:22

Carl-Henrik Carlsson

Anders Salomonsson

Fjärås

River monsters

 

33

801

10:22

13:20:12

2:58:12

0:30:59

Karl Sjölander

Andreas Jonsson

Kungsbacka / Vallda

Advokat Karl Sjölander AB

 

34

812

10:22

13:20:58

2:58:58

0:31:45

Sebastian Häggsten

Jesper Lönn

Kållered

Trä & Mur Komp. Lag 2

 

35

821

10:22

13:21:38

2:59:38

0:32:25

Johan Nyman

Peter Jönsson

Lindome / Onsala

 

 

36

845

10:22

13:22:06

3:00:06

0:32:53

Richard Schramm

Mattias Hansson

Kungsbacka / Göteborg

 

 

37

835

10:22

13:23:16

3:01:16

0:34:03

Jim Bengtsson

Daniel Simson

Frösön

KDEL Service AB Lag 2

 

38

834

10:22

13:23:52

3:01:52

0:34:39

Philip Olsson

Anton Löf

Frösön

KDEL Service AB Lag 1

 

39

839

10:22

13:23:58

3:01:58

0:34:45

Niklas Andersson

Johan Thorin

Onsala / Kungsbacka

 

 

40

817

10:22

13:24:29

3:02:29

0:35:16

Jonathan Marshall

Mikael Berntsson

Kungsbacka

Marshall´n´Mike

 

41

820

10:22

13:25:19

3:03:19

0:36:06

Daniel Klintbäck

Magnus Svensson

Vallda

Team tre26

 

42

836

10:22

13:26:34

3:04:34

0:37:21

Ola Ahlqvist

Henrik Tham

Frösön

KDEL Service AB Lag 3

 

43

816

10:22

13:27:33

3:05:33

0:38:20

Fredrik Hedelin

Johan Lundén

Onsala

Benknäckargänget

 

44

884

10:22

13:28:14

3:06:14

0:39:01

Anderas Bergman

Nicklas Persson

Kungsbacka

Rallarna Racing Lag 4

 

45

843

10:22

13:28:22

3:06:22

0:39:09

Henrik Jansson

Jonas Svensson

Onsala

Arms Wreck

 

46

878

10:22

13:29:58

3:07:58

0:40:45

Rolf Johansson

Fredrik Johansson

Kungsbacka / Lindome

Skalleper

 

47

859

10:22

13:31:23

3:09:23

0:42:10

Fredrik Schyberg

Roger Gustafsson

Kållered / Lindome

 

 

48

872

10:22

13:31:40

3:09:40

0:42:27

Johannes Hallengärd

Mattias Hallengärd

Kungsbacka

Torpadalas kanotsällskap

 

49

809

10:22

13:32:09

3:10:09

0:42:56

Patrick Wik

Martin Jansson

Kungsbacka

Team WIKAB Lag 1

 

50

813

10:22

13:32:14

3:10:14

0:43:01

Jimmy Rosenberg

Axel Hilmersson

Kållered

Trä & Mur Komp. Lag 3

 

51

539

10:22

13:33:58

3:11:58

0:44:45

Madelene Karlsson

Fredrik Karlsson

Kungsbacka

The Karssons

 

52

811

10:22

13:34:51

3:12:51

0:45:38

Björn Jaresten

Patrik Alevåg

Kållered

Trä & Mur Komp. Lag 1

 

53

555

10:22

13:35:04

3:13:04

0:45:51

Henrik Petersson

Anders Dahlberg

Fjärås

Team Dahlberg

 

54

844

10:22

13:35:09

3:13:09

0:45:56

Joachim Sandoff

Pierre Jarl

Onsala

 

 

55

860

10:22

13:36:31

3:14:31

0:47:18

Robert Ingård

Martin Forserot

Kungsbacka

KBAB kämpar på Lag 3

 

56

855

10:22

13:36:43

3:14:43

0:47:30

Oscar Leon

Johannes Johansson

V.Frölunda / Göteborg

Bröderna Talk

 

57

885

10:22

13:37:46

3:15:46

0:48:33

Johan Helde

Linus Norlin

Åsa / Kungsbacka

Transportex AB

 

58

886

10:22

13:38:07

3:16:07

0:48:54

Stefan Svensson

Alexander Svensson

Kungsbacka

Transportex AB

 

59

819

10:22

13:38:25

3:16:25

0:49:12

Calle Hanson

Ludvig Nilsson

Kungsbacka / Göteborg

 

 

60

853

10:22

13:38:47

3:16:47

0:49:34

Mats Bäckerstam

Klas Robertsson

Lindome / Kungsbacka

Hetsporrarna

 

61

876

10:22

13:39:04

3:17:04

0:49:51

Joakim Larsson

Adrian Stanislaus

Vallda

Team Happy

 

62

827

10:22

13:40:39

3:18:39

0:51:26

Daniel Holst

Fredrik Lundgren

Kungsbacka

Titanic

 

63

837

10:22

13:40:46

3:18:46

0:51:33

Fredrik Lund

Daniel Johansson

Kungsbacka / Vallda

Dr Danelen & Dr Lund

 

64

850

10:22

13:42:42

3:20:42

0:53:29

Richard Almsten

Joacim Olander

Kungsbacka

ABK VVS Lag 4

 

64

849

10:22

13:42:42

3:20:42

0:53:29

Dragan Samuelsson

Martin Hansson

Kungsbacka

ABK VVS Lag 3

 

66

824

10:22

13:43:12

3:21:12

0:53:59

Fredrik Pettersson

Herman Sahlin

Kållered / Göteborg

Dubbelbeckasinen kort

 

67

848

10:22

13:45:24

3:23:24

0:56:11

Martin Riis

Kalle Lindqvist

Kungsbacka

ABK VVS Lag 2

 

68

880

10:22

13:48:21

3:26:21

0:59:08

Nicklas Andersson

Jonas Kinder

Kungsbacka / Fjärås

Fan vad jobbigt!

 

69

802

10:22

13:50:09

3:28:09

1:00:56

Anders Johansson

Bo Bentzen

Kungsbacka / Kållered

 

 

70

857

10:22

13:53:13

3:31:13

1:04:00

Hubert Andersson

Naveen Kumar

Onsala / Göteborg

Astecon AB Lag 3

 

71

803

10:22

13:54:32

3:32:32

1:05:19

Niklas de Broen

Christer Hallberg

Mölndal / Lindome

Team MMP

 

72

893

10:22

13:56:31

3:34:31

1:07:18

Jonny Andersson

Daniel Norberg

Fjärås / Karlskoga

 

 

73

858

10:22

13:58:04

3:36:04

1:08:51

Daniel Brask

Johan Philipsson

Göteborg

Astecon AB Lag 2

 

74

800

10:22

13:58:58

3:36:58

1:09:45

Johan Lagerqvist

Joakim Isaksson

Onsala

Happy Homes Mölndal AB

 

75

810

10:22

14:01:28

3:39:28

1:12:15

Daniel Johansson

Patrik Johansson

Mölndal / Kungsbacka

 

 

76

881

10:22

14:02:02

3:40:02

1:12:49

Joacim B Larsson

Peter Ström

Kungsbacka

Rallarna Racing Lag 1

 

77

847

10:22

14:03:17

3:41:17

1:14:04

Patrik Frideson

Linus Eliasson

Kungsbacka

ABK VVS Lag 1

 

78

846

10:22

14:07:12

3:45:12

1:17:59

Martin Aronsson

Marcus Nyblom

Fjärås

Cape Sejsarna

 

79

814

10:22

14:08:13

3:46:13

1:19:00

David Johansson

Mikael Jaresten

Kållered

Trä & Mur Komp. Lag 4

 

80

887

10:22

14:08:32

3:46:32

1:19:19

Patrik Färdigh

Jonas Lundell

Kungsbacka

Team Bulldozer

 

81

815

10:22

14:10:08

3:48:08

1:20:55

Marcus Carling

Joakim Högberg

Kållered

Trä & Mur Komp. Lag 5

 

82

852

10:22

14:13:13

3:51:13

1:24:00

Johan Raneblom

Fredrik Dahlqvist

Särö

Liabo hooligans

 

83

868

10:22

14:16:03

3:54:03

1:26:50

Mattias Ridderstråle

Sebastian Borg

Kållered / Lindome

Nordic Wellness

 

84

826

10:22

14:20:23

3:58:23

1:31:10

William Alderhell

David Norstedt

Kungsbacka

Will & Dill

 

85

862

10:22

14:20:57

3:58:57

1:31:44

EriK Hamp

Oscar Wennergrund

Kungsbacka

Mammas Bögar

 

86

889

10:22

14:28:12

4:06:12

1:38:59

Mikael Eriksson

Svante Karlsson

Hisings Backa/Göteborg

Indianerna

 

87

828

10:22

14:42:08

4:20:08

1:52:55

Denny Särén

Rickard Andersson

Onsala / Kungsbacka

Skinkprinsarna

 

88

870

10:22

14:45:40

4:23:40

1:56:27

Jimmy Tåning

Thom Kronbäck

Fjärås / Frillesås

TRS Lag 1

 

89

805

10:22

14:48:28

4:26:28

1:59:15

Max Falk

Simon Martinius

Kungsbacka / Fjärås

 

 

90

830

10:22

14:48:55

4:26:55

1:59:42

Peter Gulin

Reine Heed

Kungsbacka / Onsala

Mariannes hjältar Lag 1

 

90

831

10:22

14:48:55

4:26:55

1:59:42

Fredrik Jakobsson

James Johansson

Onsala

Mariannes hjältar Lag 2

 

90

832

10:22

14:48:55

4:26:55

1:59:42

Jörgen Othbäck

Johan Sövgren

Onsala

Mariannes hjältar Lag 3

 

90

833

10:22

14:48:55

4:26:55

1:59:42

Mats Skog

Glenn Heed

Onsala

Mariannes hjältar Lag 4

 

94

838

10:22

14:51:53

4:29:53

2:02:40

Michael Tåning

Niklas Ranäng

Fjärås / Kungsbacka

TRS Lag 2

 

95

874

10:22

14:54:25

4:32:25

2:05:12

Tony Kronbäck

Jim Kronbäck

Frillesås

Yellow Submarine

 

Resultat - C2 Mix Motionär

Start: Staborg,  Starttid: 10:22, Distans: 22 km

 

PL

Nr

Start

Sluttid

Elapsed

BCE

 

 

Ort

Företag/Förening

 

1

556

10:22

13:08:10

2:46:10

0:00:00

Thomas Pantzare

Camilla Andreasson

Älvängen

 

 

2

564

10:22

13:15:32

2:53:32

0:07:22

Anton Andersson

Elin Pehrsson

Kungsbacka

Prins John & Robin Hood

 

3

565

10:22

13:20:31

2:58:31

0:12:21

Rickard Winnerby

Gunilla Pettersson

Trångsund/Katrineholm

 

 

4

554

10:22

13:21:02

2:59:02

0:12:52

Peter Stalfors

Emelie Larsson

Bohus

PoE

 

5

890

10:22

13:23:22

3:01:22

0:15:12

Urban Zackrisson

Erik Lindgren

Fjärås / Kungsbacka

 

 

6

543

10:22

13:29:48

3:07:48

0:21:38

Malin Gustafsson

Jan-Olof Johansson

Lindome

Team Knoll & Tott

 

7

537

10:22

13:35:16

3:13:16

0:27:06

Michael Berggren

Kerstin Ulin

Kungsbacka / Mölndal

 

 

8

576

10:22

13:38:13

3:16:13

0:30:03

Malin Törnqvist

Robert Törnqvist

Kungsbacka

Nordic Wellness

 

9

582

10:22

13:38:58

3:16:58

0:30:48

Marie Andersson

Robin Andersson

Göteborg

Team frigga

 

10

563

10:22

13:43:56

3:21:56

0:35:46

Per Eliasson

Marianne Bartholdsson

Vallda

Totaltvätt Lag 7

 

11

572

10:22

14:00:24

3:38:24

0:52:14

Catherine Blomberg

Erik Bokedahl

Vallda

Totaltvätt Lag 8

 

12

553

10:22

14:01:39

3:39:39

0:53:29

Mikael Carlsson

Sara Bejarp

Kungsbacka

Team WIKAB Lag 2

 

13

558

10:22

14:03:27

3:41:27

0:55:17

Liv Magnusson

Rickard Lerjebo

Vallda

Totaltvätt Lag 2

 

14

557

10:22

14:03:52

3:41:52

0:55:42

Håkan Hellgren

Marie Ingvarsson

Vallda

Totaltvätt Lag 1

 

15

559

10:22

14:07:55

3:45:55

0:59:45

Jonas Jisendal

Anna Gustavsson

Vallda

Totaltvätt Lag 3

 

16

562

10:22

14:08:45

3:46:45

1:00:35

Mario Del Din

Carola Hvarfvenius

Vallda

Totaltvätt Lag 6

 

17

560

10:22

14:09:06

3:47:06

1:00:56

Ola Andersson

Annette Vikstrand

Vallda

Totaltvätt Lag 4

 

18

561

10:22

14:09:18

3:47:18

1:01:08

Kent Rohden

Marika Joviken

Vallda

Totaltvätt Lag 5

 

19

577

10:22

14:18:43

3:56:43

1:10:33

Linda Brorsson

Henrik Åström

Frillesås / Umeå

Struters

 

20

552

10:22

14:22:46

4:00:46

1:14:36

Jonathan Andersson

Ida Åhman

Kungsbacka

Team WIKAB Lag 3

 

21

580

10:22

14:47:50

4:25:50

1:39:40

Madeleine Gille

Mattias Johansson

Uddevalla

KO-Piorna

 

22

579

10:22

14:48:19

4:26:19

1:40:09

Mikael Åberg

Jaanice Windlberg

Uddevalla

KO-Gänget

Listansvarig: Sven Brocker 0705-47 99 44

 

Uppdaterad: 2015-08-30 15:46
Skribent: Sven Brocker

Postadress:
Kungsbacka Hemvärnsförening - Kanot
Kungsbacka River, Sven Brocker, Lunnavägen 329
43479 Vallda

Kontakt:
Tel: Per Klintrot 0703-433533
E-post: This is a mailto link

Se all info