Resultat 2006
K1 Herrar        
PL Tid Start.Nr Namn Klubb
1 02.07.42 244 Erik Andersson Kanotklubben Bris, Varberg
2 02.08.55 249 Sšren Torstensson Karlstads Paddlarklubb, Karlstad
3 02.12.44 243 Stefan Mattsson IK Stern, Lindome
4 02.21.47 268 Lennart Fritiof BrŠmhult
5 02.22.30 242 Gerd Alpers Rendsburger KC, Tyskland
6 02.28.00 270 Gšran Larsson Myra Golf, Vallda
7 02.35.10 245 Viking LofjŠrd Kanotklubben Bris, Varberg
8 02.39.00 267 Sten-ke Henningsson Kungsbacka
9 02.39.10 269 Jonas Rutberg ForsfrŠsarna, Sverige
10 02.46.10 248 Andreas Mattsson IK Stern, Kungsbacka
11 02.56.40 246 Thomas Andersson Onsala
12 03.13.25 247 Franklin Eck KKKK, SŠrš
13 03.16.35 271 Franklin O. Eck KKKK, SŠrš
         
K2 Herrar/Damer        
PL Tid Start.Nr Namn Klubb
1 02.37.38 329 Jan Zachrisson Ingvar Andersson OFF, Onsala
2 02.45.30 333 Sebastian Lagerkvist Tommy Lexman Hanhals IF, Kungsbacka
3 02.48.50 332 Tony Eliasson Tina Sšder Kungsbacka
4 03.10.15 330 Christoffer Landgren Lina Nordal Vallda
C2 Herrar        
PL Tid Start.Nr Namn Klubb
1 02.17.01 1131 Sven Svensson Martin Svensson EX-TE EL, Onsala
2 02.25.24 1103 Doug Lumley Svante FredŽn Rya IF, Hisings Backa
3 02.27.55 1130 Tommy Eneroth Morgan Bšrjesson Myra Golf, Lag 1
4 02.32.44 1143 Niklas Einarsson Anders R¿ste Einarsson Bil, Kungsbacka
5 02.33.35 1106 Gšran Lindblom Magnus Andersson JYTA KK, Varberg
6 02.35.25 1120 Leif NordefjŠll Lars-ke Johansson Varla Bil, Kungsbacka
7 02.39.11 1113 Bjšrn Kaijser Jonas Lundh Nykšping
8 02.44.43 1112 Jimmy Sšhrman Christer Carlsson Kungsbacka
9 02.45.49 1138 Jonny Johansson Robert NordfjŠll Hanhals
10 02.47.24 1114 Robert Wallroth Karl Wallroth Team Fortfort
11 02.48.46 1102 Christian Persson Niklas Skoog Perssons Pack
12 02.49.26 1124 Bosse Eriksson Lasse Wallin Janssen-Cilag, Onsala
13 02.50.12 1144 Daniel SommerbŠck Mattias Wennberg Kungsbacka
14 02.57.49 1118 Oskar Eneroth Niklas Olsson Myra Golf, Lag 2
15 03.00.44 1101 Henrik Johansson Niklas Bergstršm Lindome
16 03.01.25 1109 Pieter Jilderda Robert Nyiredy Holland / Hungary
17 03.02.00 1146 Martin Isaksson Rasmus Axelsson De Oslagbara, FjŠrŒs
18 03.02.38 1104 Hampus Gunnarsson Alexander Sagman Lindome Floristerna
19 03.04.24 1117 Heldor Kšbi Tomas Kšbi Myra Golf, Lag 3
20 03.06.51 1108 Torbjšrn …lmhagen Tomas Laine Team Carlsberg, lag 2
21 03.10.01 1125 Mikael Eriksson Thomas Groth Hisings Backa
22 03.11.02 1132 Jonas Tegenstrand Calle Carlsson Bilia Kungsbacka, Lag 3
23 03.11.22 1140 ke Bengtsson Mikael Bengtsson
24 03.14.16 1145 Bob Delmefors Tomas Nord Lindome
25 03.16.00 1127 Thomas Karlsson Urban Nygander Kungsbacka
26 03.17.29 1115 Stefan Persson Robert Kvist Hede kanot & Frilufts fšrening, Kungsbacka
27 03.25.48 1141 Anders Bergstršm Bernt €Šrlaht FjŠrŒs
28 03.28.03 1135 Rasmus Tornund Mattias Ericsson Onsala
29 03.30.31 1136 Michael Johansson Stefan Sedin Kungsbacka
30 03.36.44 1137 Thomas Andersson Joachim Persson Kungsbacka
31 03.57.07 1105 Ulf Persson Jšrgen Sandell Kungsbacka
32 04.02.29 1107 Christian Eriksson Daniel Lšnnkvist FrillesŒs
33 04.02.32 1142 Tim Alfredsson Patrik Snellman FjŠrŒs
34 04.12.51 1134 Lasse Andersson Johan Andersson FrillesŒs
35 04.37.00 1139 Joakim Zetterstršm Joachim Mattsson Bilia Kungsbacka, Lag 2
36 04.34.00 1116 Roger Jakobson Mikael Ahl Bilia Kungsbacka, Lag 1
37 04.37.59 1148 Niklas Ringblom JohanX Bilia Sisjšn, Lag 1
38 04.38.00 1147 Christian Hallengren Peter TrŠnk Bilia Sisjšn, Lag 2
39 05.10.00 1128 Andreas HallengŠrd Jesper Ivarsson Central Verksan Lag 1, FjŠrŒs
40 05.10.00 1129 Michael Svensson Billy …reborg Central Verksan Lag 2, FjŠrŒs
C2 Damer        
PL Tid Start.Nr Namn Klubb
1 03.08.33 1153 Annette Johansson Helen Johansson Gretas VŠnner, Lindome
2 03.33.33 1152 Veronica Karlgren Tina Wickstršm Kungsbacka
3 04.07.42 1151 Julia Magnusson Helena Krohn Kungsbacka
4 05.15.00 1154 Susanne Hagelskytt Elisabeth Lindskog Team Carlsberg, lag 3
C2 Mix        
PL Tid Start.Nr Namn Klubb
1 02.15.07 1172 Anders Lšf Annika Lšf Tibro Kanotklubb, Hjo
2 02.24.53 1164 Oscar Nilsson Anna Svensson ACRON KANOTER
3 02.28.32 1162 Margareta Gunnard Bengt Nilsson Tibro Kanotklubb, Skšvde
4 02.29.22 1165 Andreas Magnusson Lisa Magnusson Triathlon VŠst, Gšteborg
5 02.37.14 1165 Jesper Lilja Anna Lilja Onsala
6 02.53.08 1163 Oskar Lundberg Lina Lundberg Onsala
7 03.05.43 1178 Ulrik Andersson Veronica Bengtsson Kungsbacka
8 03.06.48 1161 Hans Furš Maria …berg sa
9 03.10.51 1173 Johan Hedin Linnea Parkell Mšlnlycke
10 03.12.44 1174 Marie Andersson Fredrik Martinsson Kungsbacka
11 03.14.32 1168 Peter Hšrnstein Madde Bengtsson ICA Kvantum Kungsbacka, Lag 4
12 03.21.50 1177 Magnus Petterson Anneli Lššf Kungsbacka
13 03.26.10 1170 Richard Sellin Elisabeth Wahlstršm ICA Kvantum Kungsbacka, Lag 1
14 03.27.20 1167 Peter Backman Marie-Louise Bengtsson ICA Kvantum Kungsbacka, Lag 3
15 03.31.22 1171 Fredrik Sjšberg Jonna Hansson ICA Kvantum Kungsbacka, Lag 6
16 03.32.10 1166 Anton Ahlgren Madde gren Hook ICA Kvantum Kungsbacka, Lag 2
17 03.42.54 1175 Jonny Andersson Susanne Lundblad Kungsbacka
18 03.46.11 1169 Fredrik IngŒrd Ann Sofie Krantz ICA Kvantum Kungsbacka, Lag 5
Segrare i Fjordloppet 2006: Myra Golf
Folkets ršst: Ica Kvantum